Spacer "Muzyczne krajobrazy Szczecina"
Zaraz po koncercie inaugurującym Miejską Strefę Harmonii 2020, w niedzielę 27 września wraz z przewodnikiem miejskim Przemkiem Głową wybierzemy się na spacer po Szczecinie. Prześledzimy historię dźwięku Szczecina – dźwięku codziennego i tego, który jest pragnieniem harmonii w muzyce.
Nie zabraknie historii Szczecinian związanych z muzyką – od zakonnic Cysterek, przez Carla Loewego, aż po współczesnych szczecińskich artystów. Dowiemy się również jak człowiek próbuje muzycznie komponować pejzaż miast. Przemek Głowa powie nam gdzie odpocząć od zgiełku miasta i które dźwięki są dla nas dobre.

Spacer zaczniemy o godzinie 16:00 pod Filharmonią. Po drodze odwiedzimy Ekoport, Muzeum Techniki i Komunikacji, Rusałkę i Teatr Letni, a także kilka parków miejskich oraz miejsc związanych z muzyką.

Wcześniej, o godzinie 15:00, odbędzie się koncert w Holu Filharmonii inaugurujący działalność Miejskiej Strefy Harmonii.

Uczestnicy spaceru zobowiązani będą do przestrzegania najnowszych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego (w tym zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznych odległości). Udział w spacerze jest bezpłatny.

07-09-2020, 22:29:19